BIO


Joanna Ignaczewska urodziła sie w Polsce na warszawskim Mokotowie 23 maja 1984. Pierwsze profesjonalne doświadczenia aktorskie zaczęła zdobywać w 1999 roku- mając niesamowite szczęście -bo już jako nastolatka z nieoszlifowanym talentem, dostawała pierwsze role epizodyczne, zarówno w produkcjach telewizyjnych, jak i filmach fabularnych. W 2003 roku, po zdanej maturze w 43 LO im. Kazimierza Wielkiego, została przyjęta do Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie, gdzie studiowała aktorstwo. Równolegle Joanna wyjeżdżała na liczne kursy aktorskie oraz językowe ( Aktorka mówi biegle w języku angielskim i niemieckim) w wielu miejscach w Europie, często w Wielkiej Brytanii. Podczas studiów aktorskich, kontynuowała pracę zawodową, występując w wielu produkcjach telewizyjnych, teatralnych i filmowych. Po dwóch latach studiów, Joanna otrzymała stypendium sfinansowane przez rząd amerykański i wyjechała do Nowego Jorku, by kontynuować swoją edukację za oceanem. Studiowała w znanym i docenianym na całym świecie Lee Strasberg Actors Studio, gdzie również uczyły się miedzy innymi : Marilyn Monroe, Paul Newman, Marlon Brando , All Pacino i wiele innych hollywoodzkich gwiazd. Aktorka również studiowała aktorstwo na słynnym Uniwersytecie Nowojorskim ( NYU ), a także New School University silnie powiązanym z The Actors Studio. Joanna ukończyła Lee Strasberg Actors Studio w roku 2007 dołączając do prestiżowej listy absolwentów.
Od 2008 roku Joanna mieszka w Londynie. Do chwili obecnej aktorka wzięła udział w ponad 100 produkcjach - głownie filmowych i telewizyjnych, jak również teatralnych, kampaniach reklamowych czy filmach krótkometrażowych, pracuje także jako aktorka głosowa.
Joanna wygrała wiele castingów do serialów telewizyjnych BBC, gdzie jej role były oglądane przez miliony widzów. Ważnym momentem w karierze aktorskiej, był wygrany casting i otrzymana główna rola Basi w filmie fabularnym SCOPIA - thrillerze psychologicznym, nad którym aktorka pracowała ponad 2 lata. Premiera filmu planowa jest na druga połowę tego roku w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych jak również w Polsce. Często współpracuje z prestiżową szkołą filmową London Film Acadamy w Londynie, także uczestniczy w festiwalach filmowych w Wielkiej Brytanii. W UK, Joanna jest reprezentowana przez agencję aktorską A and J Management - jej agentem jest Joanne Mclintock, w USA aktorkę reprezentuje agencja Innovative Artists.

W 2010 roku Joanna Ignaczewska ukończyła London Marathon. Lubi aktywny wypoczynek, podróże, sporty wodne, od 2004 uprawia jogę. Do jej ulubionych kuchni należy włoska, francuska i hiszpańska. Ulubione miejsca aktorki, do których zawsze chętnie wraca to: SoHo i Central Park w Nowym Jorku, Wilanów w Warszawie, Gaudi Park w Barcelonie i Southbank w Londynie.
Sama o sobie często mówi, ze " jest pracoholikiem i nic innego nie sprawia jej tyle szczęścia i radości co aktorstwo".